این اگه فاجعه نیست پس چیه؟ در یک هفته گذشته 120 نفر کشته شده اند. بازم می گم 120 نفر. دیگه عددها ارزش خودش رو از دست دادن . کی الان برای عدد 120 تره خورد می کنه. چند نفر از ما 120 براش خیلیه؟ حتی اگه آدم باشن. هرروز مثل روز قبل پا می شیم . مثل سگ این ور و اونور می دویم تا شب بشه. دم به دم هم از بدبختی خود می نالیم که این زندگی نیست که ما داریم. لحظه ای هم به این فکر نمی کنیم که در زمینی به وسعت 360 کیلومتر مربع حدود 1.1 میلیون آدم اسیرند. یعنی سلول هر کدوم 3 متر مربعه. این زندانیا آب و غذا ندارن بخورن. برق و سوخت پیش کش. روزی 17 نفر هم اعدام می شن. چرا صدای هیچ کس در نمی یاد. واقعن ما را چه شده. حتی گوش ها و چشم ها یمون رو بسته ایم که مبادا بشنویم یا که ببینیم چه دارد رخ می دهد. ننگ بر ما.

/ 4 نظر / 17 بازدید
صدیق

ببین من کاملا با حرفت موافقم اما نکته اینجاست ماها با اینکه تا 120 که هیچی تا 120 میلیون هم بلدیم بشمریم اما هیچ شهودی نسبت به 120 انسان نداریم من در زندگیم فقط یک یار به مدت چند ثانیه جسد یک نفر رو تو خیابون بعد از تصادف دیدم (در تمام طول زنگیم) حالا چه برسه به اینکه بفهمیم زندان چیه اون شرایط یعنی چه و... من همیشه از خودم میژرسم آیا اونایی که تو کاخ سفید و سعد آباد و ورسای و...هستند هیچ وقت فکر کردن کشته شدن یک بیگناه یعنی چه؟ من خودم هم خوب معنی اینو نمی فهمم. لعنت بر این فیلم ها ی هالیوود که باعث شده فکر کنیم مرگ و کشتن بازیه!

پیام

من در این شکی ندارم که هر کسی که در دیدگاه سیاسی و اجتماعی‌اش افق بین‌المللی نداشته باشه نگرشش نصفه و نیمه می‌مونه. اثربخش هم نخواهد بود. من با تمام مخالفت شدیدی که با بنیادگرایی اسلامی دارم٬ هر گونه بی اعتنایی به مسایل اعراب و خاورمیانه رو محکوم می‌کنم٬ و در بند مسایلی مثل خلیج فارس و عربی بودن رو یک جور توهم می‌دونم. باید آدم به ریشه‌ی این کشتار توجه کنه٬ و دقیقا اینجاست که بدون اینکه طرف‌دار بنیادگرایی اسلامی باشه٬ امپریالیسم متجاوز رو هم محکوم کنه. اتفاقا خیلی مهمه که نسبت به این قضایا بی‌تفاوت نباشیم٬ تا بتونیم جایگزین مناسبی پیدا کنیم و میدون رو برای بنیادگرایی هم باز نذاریم. و همه‌ی اینا فقط به یه چیز برمی‌گرده٬ اونم اینکه هر نظریه‌ی سیاسی‌ای که بخواد اثرگذار باشه٬ باید از انسان شروع کنه و اون رو پایه قرار بده٬ نه از ملیت و مذهب و ...

پیام

عجب بیانیه‌ای شد ها!

آتوسا

به تاریخ نگاه کن ... 70 میلیون نفر ، با گناه و بی گناه ..تو جنگ جهانی دوم کشته شدن ..برو عقبتر .. بیا جلوتر .. تو همون تهران خودمون .. 120 تا چیه ؟! زمین .. دنیا ..وسیعتر از ذهن من و تو هست .. ماها ..میتونیم جمله های خبری بگیم یا ته تهش ..زیادی که هنرمند باشیم انگشت شمار آدم رو کمک کنیم ..زمین ..زندان .. اعدام ..با یه عالمه چیزای دیگه که میتونه آدمو به خفه خونه ناراحت کننده ای واداره ..ادامه داره ..ماها ..صدسالم که عمر کنیم ..نسبت به قدمت زمان زمین و مکانش هیچیم ..انتظار نداری که همه چیو بتونیم درک کنیم .هان ؟! اگه هم انتظار داری ..ادامه بده .. خودت باید باور بیاری اشتباهه ..آخر شبه سیاه سفیدیه.. اما اینکه چرا از اولش سفیدی نیستو ..نمیدونم!