سملا خورون

-1 هفته گذشته اینجا یه جشن ملی داشتند. البته با شنیدن جشن فکر نکنید چهار شنبه سوری راه انداخته ان. نه، جشن های اینجا گاهی اینقدر کوچیک و مختصره که آدم تعجب می کنه از این همه انرژی و هزینه ای که صرف  اش می کنن.

سِملا، یک جور شیرینی خامه ایه. هفته پیش مراسم خوردن سِملا بود. به این ترتیب که مردم در محیط های کاری دعوت می شدن تو ساعت خاصی بیان شیرینی بخورن و البته چای یا قهوه ی خودش رو ببرن. یا همدیگر رو  به صرف سملا به خونشون دعوت می کردن. جالبتر از اون مطالب نشریات اینجا بود که کلی مطلب ریز و درشت با عکسای جورواجور از آن چاپ می کردند و یاداوری می کردند که تو این هفته سملا خورده بشه و رنکینگ های مختلفی از مغازه های محل فروش سملا چاپ می کردند.

-2برای صفحه ام موسیقی گذاشتم. احتمالن برای بازکردن صفحه دچار مشکل شوید. ولی مدتی بود که بدجوری هوای موسیقی حکومت نظامی را کرده بودم. دوستی عزیز برایم فایلی از آن را فرستاد . گفتم شما را نیز بی نصیب نکنم. می خواستم موسیقی را همراه با پستی راجع به انقلاب بگذارم که غم نشسته در این قطعه بی شباهت با ان نبود. ولی از آنجایی که مدتی است خیلی در نوشتن تنبل شدم. نوشته ام را به بعد موکول می کنم. فعلن دم را غنیمت می شمارم.

 

/ 1 نظر / 12 بازدید
پیام

نه تنها در شنیدن این موسیقی مشکل داریم٬ بلکه اصلا اثری از آثارش هم در اینجا دیده نمیشه! یه کار اومدی بکنی ها!