عکس بر گردان چه

وقتی از پاریس برگشتم اینترنت اتاقم قطع شده بود و دوره استفاده آزمایشی از آفیس دو هزار و هفت هم به سر امده بود از طرف دیگر کامپیوتر های دانشگاه هم کیبورد فارسی نداشتند برای همین هیچگونه نمی توانستم وبلاگ بنویسم. الانم که دو هفته از اون موقع گذشته دیگه حال و حوصله ندارم که راجع به پاریس بنویسم. فقط به همین نوشته بسنده می کنم و اگه حالی بود بعدن می نویسم.

 مسافرت مذکوردر مجموع  یکی از بهترین مسافرتهایم بود و خیلی خوش گذشت: کلیسا ها، خیابانها، کوچه ها، کافه ها، لوور، ورسای، ایفل ، سن و شبهای پاریس همگی بسیار عالی بودند. ولی باید بگویم که ،هر آنچه در ذهن تان از پاریس بر اساس رمانها و سفر نامه ها ساخته اید بریزید دور. پاریس شهری بود، کثیف، شلوغ و گران ،با مترو هایی که بوی فاضلاب می داد و کافه هایی که هیچ نشانی از کافه های معروف پاریس نداشت و پر بود از دود سیگارِ توریستها و عابرانی که حس همزاد پنداری با روشنفکران؟! بد جوری در وجودشان قلمبه بیرون زده بود. پاریس برایم تداعی  کننده  تصویر چه گوارا بر پیراهن چسبان افشین(خواننده محبوب کشورمان) بود. همه آنچه که روزگاری واقعیت زندگی روزمره در آنجا بوده ، امروز همچون بادکنکی باد کرده اند و با رنگهایی فانتزی به خورد مردم می دهند. و البته همه هم راضی هستیم. بر عکس لندن که موزه های مهمش مجانی بود، در آنجا فقط برای نفس کشیدن پول نمی پرداختی.

پاریس بیشتر از هرجای دیگر در این مدت برایم تداعی کننده تهران بود. عبور از چراغ قرمز، نبستن کمربند، صدای بوق ، ترافیک ، احوال پرسی و سلام ها ی گرم در اول صبح، مردمی که بقیه را خیره می نگرند و با چشمشان بقیه را دنبال می کنند. شهری که تا دیر وقتِ شب هم رنگِ زندگی می دهد و آدمهایی که پررنگند؟!

 

/ 5 نظر / 11 بازدید

سلام به شما از بابت وبلاگ زیبا ومفیدتون تبریک می گم امیدوارم روز به روز وبلاگتون زیبا و پربار تر بشه مطالب وبلاگتون رو هم سیو نموده ام و در فرصت مناسب حتما استفاده خواهم نمود وب سایت بنده هم در خصوص حمایت از حیوانات و محیط زیست می باشد حیوانات زبان بسته مظلومترین پاکترین وبی گناهترین مخلوقات خداوندمی باشند و اکثر ما انسانها متاسفانه بدون در نظر گرفتن حق داشتن زندگی سالم وزیبای مخلوقات خداوند اقدام به کشت وکشتار یا اذیت وآزار آنها می نماییم وب سایت بنده نیز برای تمامی حقیقت طلبان در خصوص نشان دادن جلوه ای از مظلومیت وبی گناهی خلایق خدا می باشد شرمنده یمان خواهید کرد که سری به وب سایت ما بزنید ونظر ارزشمند خودتون رو در باره ی اون به ما بگید منتظر حضور شما دوست عزیز می نشینم

شهلا اوکی

سلام باز هم عالي بود نوشته هات خيلي صميمي هست می خواستم دو تا خواهش ازت بکنم اول> محتوای این آدرس رو کلا بزاری تو وب سایتت آدرس اینه http://www.bazareroz.com/page.php?pageid=Link5.htm دوم> منو لینک کنی WwW.BazareRoz.Com بعد از این کارها بیای تو سایتم در قسمت تماس با ما آدرس وب سایتتو بدی بهم منم لینکت کنم راستی اگه خواستی منو ادد کن ShahlaOk يه وسيله برات گذاشتم بهم سر بزني منتظرتم موفق باشي يا علي ^^^^^^^^^ °°°°°°°°°°°° |/° منو°°°°°°°°° |_/° °°لینک °°°°° |__/° °° می کنی ؟ |__/° °°°°°°°°°°° |___/° °°°°°°°°°°°°|_____/° °°°°°°°°°°°°|______/° °°°°°°______|_______________ ~~~~/__ بيا اينم وسيله حالا ديگه_\~~~ ~~~~~/ _ميتوني منو لینک کنی _\~~~~ ,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.-~* ¯´¨ ¨`*•~-.¸..... آیدی من ShahlaOk

realcuckoo

به به فنود لطفاْ از صف های پاريس هم بگو شاد باشی

صدیق

جالب بود اصلا فکر نمی کردم پاریس اینطور باشه که گفتی (منظورم به این شدت بود)

پيام

این جمله خیلی توجهمو جلب کرد: «همه آنچه که روزگاری واقعیت زندگی روزمره در آنجا بوده ، امروز همچون بادکنکی باد کرده اند و با رنگهایی فانتزی به خورد مردم می دهند.»